Vuoden 2020 seuratoimijat valittu

12.12.2020

Raision Sulkapalloilijat valitsi vuoden 2020 seuratoimijoiksi Aki Toivosen ja Jouni Rankin. Seuran toimintaa voi edistää monella eri tavalla. Aki on mm. hypännyt tiukan paikan tullen apuun junioritoiminnassa ja Jouni on auttanut monet kerrat sponsorihankinnassa. Palkittavat julkistettiin Rasun sääntömääräisessä syyskokouksessa.

Ilman vapaaehtoisten arvokasta panostusta seura ei pyörisi. Vuoden seuratoimijat valittiin nyt toista kertaa. Huomionosoituksella halutaan nostaa esille tapoja, joilla jokainen voi seurassa auttaa omalla tavallaan ja omalla osaamisellaan. 

Onnea Rasun vuoden 2020 seuratoimijoille ⭐

Ja iso kiitos kaikille rasulaisille, jotka kantavat kortensa kekoon seuran toiminnan hyväksi.


Rasun johtokunnan puolesta,

Susanna Lehtojärvi, puheenjohtaja